7 Nisan 2016 Perşembe

LG V10 İncelemesi

Bir Uzay Kahramanı LG V10LG V10


LG firmasının en ilginç tasarımlarından biri ile karşı karşıyayız. LG V10 adeta bir uzay filminden çıkmış gibi. Sanki zor koşullar için imal edilmiş. Paslanmaz çelik çerçevesi Dura Skin ile birleştirilmiş ve çarpmalara, düşmelere karşı daha sağlam bir koruma sağlanmış. Piyasadaki akıllı telefonlar içinde en sağlamı V10 olsa gerek. Arka kapağı ise özel sağlam silikon kaplamadan üretilmiş

LG V10'dan yeni çift ekran teknolojisi


LG V10 büyük ekran sevenler için üretilmiş. 5,7” IPS  LCD dokunmatik ekranı 1440x2550 piksel çözünürlüğünde. Diğer LG üst seviye telefonlarda olduğu gibi Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor.  LG telefon üretiminde devrim niteliğinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Daha önce hiçbir telefonda görmediğimiz bir yenilik sunuyor. Cep telefonlarında çift sim özelliğiniz yıllardır hepimiz biliriz. LG bu sefer çift ekran özelliğini V10 ile getiriyor. Artık telefon ekranından bildirimlere bakmak için tüm ekranı aktive etmenize gerek yok. Ekranın üst kısmında bulunan yaklaşık 1cm genişliğindeki bölüm tüm ekrandan bağımsız olarak uyandırılabiliyor. Sadece bu bölümden bildirimlerinizi takip edebiliyorsunuz.


V10 çift ön kameraya sahip


LG V10’da çift olan sadece ekran değil; ön kamerası da çift. Evet bu cep telefonu iki kullanıcılarına iki adet selfie kamera kullanabilmenin keyfini yaşatıyor. Bu kameralardan bir tanesi standart 80 derece açıyla çekim yaparken, ikinci ön kamera 120 derecelik geniş bir açıdan çekim yapma imkanı sunuyor. İki kamera da 5 megapiksel çözünürlüğe sahip. Arka kamerası 16MP F1.8 diyafram açıklığına sahip ve lazer otomatik odaklamalı.


LG V10 OIS


Ayrıca kamerada OIS(Optical Image Stabilization) teknolojisi kullanılıyor. Yani kayıt esnasında olabilecek sarsıntılara karşı görüntüde meydana gelen kaymalara, görüntü bozulmalarına engel olur. Çektiğiniz videolar ve resimleri hızla paylaşabilirsiniz. LG V10’un ileri seviye geliştirilmiş ses kayıt sistemi sayesinde kayıt esnasındaki gürültüler filtrelenir. En temiz ses kayıtlarını V10 ile alabilirsiniz.


LG V10 Parmak İzinizi Okur


G serisinde olduğu gibi bu telefonda da açma kapama tuşu telefonun arka kısmında kameranın hemen altında bulunmakta. Bu buton aynı zamanda bir parmak izi okuyucusu vazifesi de görmekte. Qualcomm® Snapdragon 808 İşlemcinin gücünü arkasına alan V10 grafik işlemleri için ise Adreno 418’e güvenmekte. 4GB RAM ile desteklenen sisteminin 32 Gb dahili hafızası LG V10 Satın alanlar için geniş bir depolama alanı sunuyor. Bu alan microSD kart desteği ile 200 GB’a kadar genişletilebiliyor. Android 5.1 Lolipop ile yönetilen sistemi en son Android uygulamaları için yeterli güncel altyapıyı sunuyor. V10 4.5G destekli telefon olarak 2G ve 3G ile birlikte en son bağlantı standartlarını da desteklemekte.

Sonuç olarak LG cep telefonu üretirken yine titiz bir çalışma yapmış. Sağlam yapılı bir telefon ortaya çıkarmış. V10 kendisini satın alan kişilere uzun süre hizmet etmeye devam edecek gibi görünüyor. Sağlam demişken şunu da söylemeden edemeyeceğim. Bu telefon tam tamına 192 gram ağırlığında. Piyasa fiyatı 2500TL civarında olan bu telefon tüm özellikleri ve LG’nin kendine has yenilikçi yaklaşımıyla mobil telefon dünyasına ağırlığını koyacak gibi duruyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ürün Hakkında Yorum Yapın Şikayetinizi Yazın